Zabiele 5.0 - nowa wersja strony Zabiela

   Ujrzała światło dzienne nowa wersja strony internetowej miejscowości Zabiele o numerze 5.0. Zaktualizowano silnik strony, a szablon witryny od teraz w pełni wspiera responsywność, czyli między innymi wyświetlanie na urządzeniach mobilnych.

Na stronie wprowadzono kilka znaczących zmian. Najważniejszą z nich jest zaimplementowanie w artykułach tagów. Dzięki temu możliwe zostało połączenie artykułów, które są wspólne dla kilku kategorii. Przykładowo mamy artykuł w kategorii OSP Zabiele, ale dotyczy on też Centrum Kultury Gminy Kolno, w tym przypadku w kategorii Centrum Kultury Gminy Kolno zostanie ten artykuł wyświetlony pod listą artykułów w module Artykuły powiązane z Centrum Kultury Gminy Kolno. Dzięki tagom dostępny jest nowy układ artykułów na stronie głównej. Wyświetlane jest domyślnie 12 artykułów, ale jeśli chcemy załadować ich więcej wystarczy nacisnąć przycisk LOAD MORE. Wciśnięcie tego przycisku razem z SHIFT-em na klawiaturze umożliwi załadowanie wszystkich artykułów. Od teraz aby szybko przejrzeć zawartość kategorii nie musimy nawet wychodzić ze strony głównej. 

Następna nowość powiązana także z tagami to nowe Archiwum artykułów z możliwością szybkiego podglądu wiadomości gromadzonych od 2008 roku.

Kolejnym nowym modułem jest tłumaczenie zawartości strony na 9 języków oraz system komentarzy DISQUS. Dodana została także bardziej dokładna alternatywa dla pogody z IMGW - pogoda dla Zabiela z meteo.pl. W module pogody znalazło się też miejsce dla map pogodowych: mapa burzowa Polski, mapa ostrzeżeń meteorologicznych oraz ostrzeżenia dla Kolna i okolic w promieniu 40 km.

Przy okazji warto wspomnieć o ciekawych funkcjonalnościach strony Zabiela, które się nie zmieniły:

- Ogłoszenia - możliwość dodawania ogłoszeń za darmo,

- Firmy w Zabielu - wizytówki firm z Zabiela (w celu aktualizacji danych firm, które już są dodane prosimy o kontakt email),

- Wiadomości rolnicze - zbiór linków do najświeższych wiadomości rolniczych z portalu Farmer.pl,

- Wiadomości regionalne - program Obiektyw z TVP Białystok - oglądaj bez wychodzenia ze strony,

- Kalendarz biodynamiczny,

- Agrobiznes TVP - program Agrobiznes TVP - oglądaj bez wychodzenia ze strony,

- program Rok w ogrodzie,

- Rozkład jazdy autobusów w Zabielu,

- Kalendarz wydarzeń,

- Pliki do pobrania,

- Galeria zdjęć oraz Stare zdjęcia, czyli zbiór archiwalnych zdjęć z dziejów naszej miejscowości.

Życzę przyjemnego surfowania po stronie!

 

Administrator www.zabiele.pl

Kamil Sekściński

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Czytaj więcej...