Czytaj więcej: Strona Gminy Kolno - nowa szata graficzna

   11 maja 2018 roku została zaktualizowana szata graficzna strony internetowej Gminy Kolno położonej w powiecie kolneńskim w województwie podlaskim.

Czytaj więcej: Parafia 3.0 - migracja z joomla na wordpress'a

   27 marca 2018 roku strona parafii pw. św. Jana Ewangelisty w Zabielu została przeniesiona z systemu CMS Joomla! na Wordpress. Przy okazji odświeżony został wygląd strony oraz zyskała ona wsparcie dla urządzeń mobilnych.

Czytaj więcej: Nowa wersja strony Zabiela spełniająca standardy dostępności

   Od 8 czerwca 2017 roku strona Zabiela spełnia standardy dostępności WCAG 2.0. Odświeżeniu także uległo logo witryny, które nie zmieniało się jeszcze od ponad 8 lat.

Czytaj więcej: Nowa odsłona strony miejscowości Zabiele

   Ujrzała światło dzienne nowa wersja strony internetowej miejscowości Zabiele o numerze 5.0. Zaktualizowano silnik strony, a szablon witryny od teraz w pełni wspiera responsywność, czyli między innymi wyświetlanie na urządzeniach mobilnych.

Czytaj więcej: Kampania wrześniowa - 1 września - 6 października 1939 r.

 

Kampania wrześniowa

Wojna obronna Polski

II wojna światowa

Czas

1 września - 6 października 1939

Miejsce

Polska, Wolne Miasto Gdańsk, częściowo III Rzesza

Przyczyna

Roszczenia terytorialne Niemiec i ZSRR wobec Polski, dążenie obu państw do hegemonii w Europie i zmiany w tym celu układu geopolitycznego, wynikającego z traktatu wersalskiego

Wynik

zwycięstwo III Rzeszy  i ZSRR, podział terytorium Polski pomiędzy III Rzeszę i ZSRR 

Terytorium

II Rzeczpospolita

Czytaj więcej: Powstanie Warszawskie - 1 sierpnia 1944 r.

   Dnia 1 sierpnia obchodzimy 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, które było największym niepodległościowym zrywem Armii Krajowej i największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez hitlerowców Europie. 

Czytaj więcej: Finał konkursu ,,Sołectw@ w Sieci

   2 lipca w Senacie RP odbyło się rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu na najlepszą wiejską stronę internetową „Sołectwa@ w sieci’’ zorganizowanego przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.

Czytaj więcej: Unia lubelska - 1 lipca 1569r.

Unia lubelska – umowa międzynarodowa Królestwa Polskiego z Wielkim Księstwem Litewskim zawarta 1 lipca 1569 na Sejmie w Lublinie. Określana jako unia realna, w odróżnieniu od poprzednich, wiążących oba państwa tylko osobą władcy (unia personalna). Została przyjęta 28 czerwca, a podpisana 1 lipca 1569, ostatecznie ratyfikowana przez króla 4 lipca 1569. W jej wyniku powstało państwo znane w historiografii jako Rzeczpospolita Obojga Narodów – ze wspólnym monarchą, herbem, sejmem, walutą, polityką zagraniczną i obronną – zachowano odrębny skarb, urzędy, wojsko i sądownictwo.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Czytaj więcej...