b_250_200_16777215_00_images_phocagallery_solectwa_w_sieci_2014_dsc03538.JPG

   2 lipca w Senacie RP odbyło się rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu na najlepszą wiejską stronę internetową „Sołectwa@ w sieci’’ zorganizowanego przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.

   Podobnie jak przed rokiem uroczystość ta połączona była z konferencją poświęconą funduszom sołeckim oraz wręczeniem nagród laureatom plebiscytu „Sołtys roku 2013”. Organizatorem konkursu jest Gazeta Sołecka wraz z Krajowym Stowarzyszeniem Sołtysów pod patronatem Senatu RP. W uroczystości wziął udział m.in. Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Nagrody rzeczowe oraz dyplomy laureatom wręczyli m.in. senator Ireneusz Niewiarowski oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji – Bogdan Dombrowski.

   W konkursie pierwsze miejsce zajęła strona: www.ochaby.pl z województwa śląskiego. Drugie miejsce przypadło stronie: www.chroberz.info z województwa świętokrzyskiego, a trzecie zdobyło - www.wylatowo.pl z województwa kujawsko-pomorskiego. Natomiast nagrodę publiczności, którą było 2000 zł na rozwój cyfrowy wsi, otrzymała strona www.soltyswsi.blog.pl z województwa świętokrzyskiego. Inicjatywą konkursu jest zwalczanie wykluczenia cyfrowego na wsi poprzez promocję dobrych praktyk.

   Strona naszej miejscowości www.zabiele.pl już po raz drugi jako najlepsza w województwie podlaskim brała udział w finale razem z 15 finalistami z innych województw, gdzie jury miało wybrać 3 najlepsze strony w kraju. Do konkursu  zgłoszono 232 strony internetowe z całej Polski. Oceniano m.in. ich funkcjonalność i dostępność. Naszą stronę w finale reprezentował administrator witryny - Kamil Sekściński oraz Kazimierz Koter, dyrektor Centrum Kultury Gminy Kolno. Każdy z finalistów otrzymał aparat cyfrowy.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Czytaj więcej...