Kamil Sekściński - logo witryny www.sekscinski.net

Dzisiaj jest poniedziałek 22 stycznia 2018 roku, jest to 22 dzień roku
Dzisiaj mamy:
Dzień Dziadka

   

b_250_200_16777215_00_images_polecane_gra_o_tron_ksiazka.jpg

 

Gra o tron

A Game of Thrones 

Autor George R. R. Martin
Typ utworu Fantasy
Data I wyd. polskiego 1998
Pierwszy wydawca polski Zysk i S-ka

 

Gra o tron (ang. A Game of Thrones) – pierwszy tom siedmioczęściowej sagi fantasy Pieśń Lodu i Ognia amerykańskiego pisarza George'a R. R. Martina. Pierwsze wydanie w języku angielskim pochodzi z roku 1996. Polski przekład ukazał się w roku 1998 nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka.
Na podstawie powieści powstała gra fabularna, gry planszowe takie jak Gra o tron oraz Bitwy Westeros, a także serial Gra o tron realizowany przez telewizję HBO.

Opis

W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją z północy, gdzie schroniły się wyparte przez ludzi pradawne rasy i starzy bogowie.
Zbuntowani władcy na szczęście pokonali szalonego Smoczego Króla, Aerysa Targaryena, zasiadającego na Żelaznym Tronie Zachodnich Krain, lecz obalony władca pozostawił po sobie potomstwo, równie szalone jak on sam...
Tron objął Robert - najznamienitszy z buntowników. Minęły już lata pokoju i oto możnowładcy zaczynają grę o tron.

Wznowienie. George R.R Martin jest jednym z najbardziej cenionych pisarzy fantastyki. Pisze wolno i raczej niewiele, aczkolwiek każda jego książka spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem czytelników i krytyki.

Moje projekty

Logo Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabielu